حومه رفسنجان

بهره‌برداری از تنها کارخانه کود کشاورزی بر پایه مواد آلی و معدنی ایران در رفسنجان

در پنجمین روز از دهه مبارک فجر با حضور فرماندار و تعدادی از مسئولان، تنها کارخانه تولید کود کشاورزی بر پایه مواد آلی و معدنی ایران در شهرک صنعتی کبوترخان از توابع شهرستان رفسنجان بهره برداری شد.
فرماندار رفسنجان صبح امروز ۱۶ بهمن ماه در این مراسم اظهار کرد: برای احداث این کارخانه از سال ۹۹ زمینی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع تهیه شده و ساخت و ساز سوله ها و فضای تولید و امکانات از سال ۱۴۰۰ آغاز شد.
کد خبر: 2650
بهره‌برداری از تنها کارخانه کود کشاورزی بر پایه مواد آلی و معدنی ایران در رفسنجان

 رضایی در زمینه توسعه کارخانه و ایجاد واحد بسته‌بندی و اجرای طرح تولید اسید آمینه از بقایای حیوانی قول مساعدت داد.

ارسطو سخایی مدیرعامل این کارخانه نیز گفت: این پروژه نخستین کارخانه در ایران است که کود آلی و معدنی بر پایه اسید هیومیک تولید می کند و با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان احداث شده و برای ۱۱ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: محصولاتی که در این کارخانه تولید می شوند ۹ محصول از جمله کودهای هیومیک اسید، نیتروژن آلی، هیومات پتاسیم و فسفر آلی است و مزیتی که این کودها نسبت به کودهای شیمییایی دارند این است که خاک را بازسازی و تقویت می کنند.

سخایی خاطرنشان کرد: این کودها بر خلاف کودهای شیمیایی دارای عناصر و مواد معدنی هستند و مواد اولیه تولید کودها هم شامل اکسید زغالسنگ است که از معادن زغال‌سنگ کوهبنان تأمین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *