حومه رفسنجان

20 گلزار شهدا در شهرستان رفسنجان در مرحله ساماندهی

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان رفسنجان گفت: در حال حاضر 78 گلزار شهدا در شهرستان رفسنجان وجود دارد که از این تعداد 58 گلزار ساماندهی شده و 20 گلزار مراحل ساماندهی خود را طی می‌کند.

20 گلزار شهدا در شهرستان رفسنجان در مرحله ساماندهی

به گزارش حومه غربی، مصطفی دهقان‌رجبی عصر امروز 12 آبان در حاشیه شورای ترویج ایثار و شهادت شهرستان رفسنجان اظهار کرد: سومین جلسه شورای ترویج ایثار و شهادت شهرستان عصر امروز با حضور نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس، فرماندار و جمعی از مسئولین برگزار شد.

وی با اشاره به موضوعات دستور کار جلسه، افزود: پیگیری مصوبات جلسه گذشته توسط دبیر جلسه قرائت و درباره آن توضیح داده شد.

وی بیان کرد: در این جلسه پیشنهاد تدوین و تنظیم سند چشم‌انداز ترویج ایثار و شهادت شهرستان به تصویب رسید و مقرر شد با حمایت مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و اعضای هیأت علمی دانشگاه ولی‌عصر(عج) رفسنجان این سند تنظیم شده و پس از تنظیم به شورا آورده شود.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران رفسنجان خاطرنشان کرد: موضوع بعدی طرح ساماندهی گلزارهای شهدای تک‌مزاره بود که 15 مزار شهید شهرستان به صورت تک در آرامستان ها و گلزارها وجود دارد که کاری برای ساماندهی آنها انجام نشده که مقرر شد با همکاری شهرداریها و دهیاریها این مزارهای شهید ساماندهی شوند تا خواسته و توقع والدین شهیدا برای ساماندهی مزار شهیدشان برطرف شود.

وی توضیح داد: در حال حاضر 78 گلزار شهدا در شهرستان رفسنجان وجود دارد که از این تعداد 58 گلزار ساماندهی شده و 20 گلزار مراحل ساماندهی خود را طی می‌کند.

دهقان‌رجبی از برگزاری یادواره‌های شهدا در مدارس و دانشگاهها خبر داد و گفت: در شورا مقرر شد جهت کار فرهنگی در حوزه ترویج ایثار و شهادت هر دانشگاه و هر مدرسه در طول سال یک یادواره شهید از شهدایی که منتسب به آن مدرسه یا کارکنان آن مدرسه یا دانشگاه هستند یا شهید متعلق به آن مدرسه و دانشگاه باشد برگزار کند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران رفسنجان به تولید آثار فرهنگی و هنری جهت اشاعه ترویج ایثار و شهادت در جامعه اشاره و عنوان کرد: در این جلسه مقرر شد اطلاعات تایید شده و لازم از شهدا توسط بنیاد شهید بصورت فراخوان در اختیار قشر نوجوان و جوان قرار داده شود تا به سلیقه خودشان آثار هنری مانند نقاشی، کلیپ، فیلم کوتاه درباره شهید تولید کنند.

به گفته وی، در سومین جلسه شورای ترویج ایثار و شهادت شهرستان تأکید زیادی جهت رسیدگی به خانواده های شهدا و ایثارگران جهت رفع مشکلات آنها شد چرا که نتوانستیم آنطور که شایسته بوده مشکلات خانواده های معظم شهدا و ایثارگران را گره گشایی کنیم لذا تأکید شد با همکاری ادارات و همت مسئولین و پیگیری بنیاد شهید مشکلات این خانواده ها را حل و فصل کنیم.

دهقان‌رجبی با بیان اینکه شهرستان رفسنجان 860 شهید تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده است، تصریح کرد: مراسم یادواره شهدای شهرستان رفسنجان همزمان با سالروز شهادت سپهبد حاج‌قاسم سلیمانی در دی‌ماه برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *